6 maja 2026 roku w Poznaniu, przy Pomniku Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego, odbyły się uroczyste obchody 86. rocznicy tragicznych wydarzeń z 1940 roku. W ceremonii udział wzięli przedstawiciele Policji z Komendantem Wojewódzkim nadinsp. Tomaszem Olczykiem na czele, a także liczni zaproszeni goście, reprezentanci władz, instytucji oraz rodziny pomordowanych.
Podczas apelu pamięci oddano hołd funkcjonariuszom Policji Państwowej, zamordowanym przez okupantów sowieckich i nazistowskich, wzywając ich imiona i nazwiska oraz oddając salwę honorową. Delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze pod pomnikiem, na którym widnieją nazwiska ofiar spoczywających m.in. w Miednoje i Bykowni.
Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego w uroczystości uczestniczyło również troje kadetów klasy policyjnej pod opieką nadkom. Artura Błaszaka.
Obchody stanowiły wyraz pamięci oraz szacunku dla ofiary policjantów II RP, których służba i poświęcenie pozostają ważnym dziedzictwem współczesnej Policji.

