Organizatorem Olimpiady Bezpieczeństwo Jutra jest Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu. Skierowana jest głownie do uczniów klas mundurowych, oddziałów przygotowania wojskowego oraz wszystkich pasjonatów zagadnień związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym.
Uczestnicy mierzą się z zagadnieniami z zakresu cyberzagrożeń, dezinformacji, bezpieczeństwa obywatelskiego, zarządzania kryzysowego oraz reagowania w sytuacjach nadzwyczajnych. Przebiega w trzech etapach szkolnym, regionalnym i centralnym.
Z wielka radością informujemy, że finalistą etapu centralnego został uczeń klasy sportowo-obronnej kadet Tomasz Włodarczyk z klasy 3o5.
Tego wielkiego sukcesu gratulujemy zarówno uczniowi, jak i jego opiekunom – panu pułkownikowi Jackowi Dalekiemu oraz paniom Violetcie Lenarczyk i Dorocie Janickiej.
